Forum Studenckie Nieoficjalne Forum Technologii Żywności lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Grypy teoria spiskowa !!! wejdz koniecznie -sam ocen!

 
Odpowiedz do tematu    Forum Studenckie Nieoficjalne Forum Technologii Żywności lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego Strona Główna » Sprawy ogólne... Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Grypy teoria spiskowa !!! wejdz koniecznie -sam ocen!
Autor Wiadomość
brunetka
InżDołączył: 17 Sty 2009
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post Grypy teoria spiskowa !!! wejdz koniecznie -sam ocen!
Grypy teoria spiskowa
Maja Narbutt 30-10-2009, ostatnia aktualizacja 31-10-2009 10:56

Zapomniany lęk powraca. Kwarantanna na Ukrainie i alert na naszej wschodniej granicy uprzytomniły, że trwa pandemia świńskiej grypy.
źródło: AFP
źródło: AFP
+zobacz więcej

* Grypa zza wschodniej granicy
* Jesteśmy lepiej przygotowani

Nie wiadomo, jaki może być jej dalszy scenariusz. I czy powinniśmy się przeciwko niej zaszczepić

– Czy można pod groźbą wycelowanych karabinów zmusić kogoś do zaszczepienia się? Rządy niektórych państw zapowiedziały, że jesienią przeprowadzą powszechną akcję szczepień przeciw grypie pandemicznej – mówi dr Paweł Grzesiowski z Narodowego Instytutu Leków. – Taki przymus chyba oznacza zawieszenie swobód obywatelskich.

Ten problem Polsce raczej nie grozi z prostej przyczyny: nie ma pieniędzy na powszechne szczepienia. To oczywista oczywistość, o której chętnie powie każdy polski ekspert. Ale niewielu się wychyli, by odpowiedzieć na pytanie, czy takie szczepienia mają rzeczywiście sens i czy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zbyt szybko nie ogłosiła pandemii grypy A/H1N1, zwanej popularnie świńską grypą.

– Nie wkręci mnie pani w opluwanie Światowej Organizacji Zdrowia – oburza się jedna z najbardziej prominentnych osób związanych z kampaniami propagującymi szczepienia przeciw grypie.

– Uczciwie mówiąc, WHO popisała się przesadną płochliwością. A poza tym błysnęła niekonsekwencją. Bo jak można stwierdzić, że obowiązuje szósty, najwyższy stopień zagrożenia pandemią i równocześnie nie wprowadzić izolacji osób zarażonych oraz kwarantanny? – mówi prof. Andrzej Gładysz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych AM we Wrocławiu. – Można odnieść wrażenie, że nie bardzo wiadomo, o co z tą grypą chodzi. A jak nie wiadomo, o co chodzi, to z reguły chodzi o pieniądze.

Ogłoszenie światowej pandemii grypy oznacza, że co najmniej 20 mld dolarów przepłynie od rządów do koncernów farmaceutycznych.

– Trzeba iść śladem pieniądza. „Follow the money”, jak mówią amerykańscy śledczy, gdy prowadzą dochodzenie w zawikłanych sprawach – mówi prof. Maria Dorota Majewska, kierownik Zakładu Farmakologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Ostentacyjnie zapowiedziała już, że się nie zaszczepi – ani przeciw grypie sezonowej, ani pandemicznej.

Śmiertelna pomyłka

Tak, to wszystko prawda. Procedury rejestracji zostały w wypadku szczepionki przeciw grypie pandemicznej znacznie skrócone – mówi prof. Andrzej Zieliński, konsultant krajowy ds. epidemiologii. – Jednak szczepionka jest bezpieczna. Czy mogą być powikłania neurologiczne? Wszystkie niepożądane działania będą raportowane i monitorowane.

Kiedy mówię specjalistom, że bezpieczna miała być też szczepionka użyta w USA w 1976 roku, z reguły zapada milczenie.

Tej historii raczej nie przypomina się w polskiej prasie piszącej o pandemii. A jednak trudno nie zauważyć analogii. Kiedy w bazie Fort Dix w New Jersey na nową odmianę grypy – także świńską – zmarł żołnierz, a wielu innych zachorowało, uznano, że Stanom Zjednoczonym grozi epidemia. Departament Zdrowia przestrzegał, że jeśli nie zostanie podjęta akcja szczepień, dojdzie do mutacji wirusa i w rezultacie wybuchnie światowa pandemia podobna do hiszpanki z 1918 roku.

Pospiesznie przygotowaną szczepionkę zaaplikowano ponad 40 mln Amerykanów. Po dziesięciu dniach akcję przerwano. Było bowiem około 500 potwierdzonych wypadków syndromu Guillian-Barre, neurologicznej choroby prowadzącej do paraliżu nerwów.

Lekarstwo – a właściwie szczepionka – okazało się gorsze od choroby.

– Spodziewana pandemia nigdy nie nadeszła. Jedna osoba zmarła na grypę, natomiast co najmniej kilkadziesiąt w wyniku komplikacji poszczepiennych – napisali autorzy publikowanych w USA raportów.

Czy można mieć gwarancję, że historia się nie powtórzy? I czy można wierzyć zapewnieniom ekspertów, że szczepionka jest bezpieczna?

Niemcy raczej nie uchodzą za naród, który buntuje się przeciw władzy. A jednak to właśnie w Niemczech zaczął się ruch, który można określić jako obywatelskie nieposłuszeństwo wobec kampanii szczepień.

Detonatorem buntu stała się wiadomość, że rząd i Bundeshwera będą szczepieni inną szczepionką niż ta, która ma przyjąć ogół społeczeństwa

– Nie należy zakładać, że było to działanie dyskryminacyjne, ale zapewne podyktowane względami logistycznymi – mówi prof. Zieliński.

Brzmi to nieprzekonująco. Można bowiem wysnuć wniosek, że eksperci rządowi i wojskowi wiedzą o skutkach ubocznych szczepionki więcej, niż mówią opinii publicznej.

Różnica między szczepionką dla plebsu i dla establishmentu polega, najogólniej rzecz biorąc, na tym, że szczepionka dla politycznych i wojskowych elit pozbawiona jest pewnych domieszek, tzw. adiuwantów – czyli kontrowersyjnych substancji wzmacniających jej działanie. Pozwalają one wyprodukować szczepionkę szybciej i taniej – ale mogą wywołać nadreakcję organizmu i trudne do przewidzenia konsekwencje.

I taki przekaz w Niemczech odebrano – największa w dziejach Niemiec akcja masowego szczepienia, która ma kosztować rząd 600 mln euro, załamała się.

Niemieckie autorytety lekarskie nie kryją swego sceptycyzmu wobec masowych szczepień, podważając niedwuznacznie bezstronność WHO.

– Resort zdrowia dał się wciągnąć w kampanię koncernów farmaceutycznych, które malują wizję rzekomego zagrożenia, bo chcą na tym po prostu zarobić – mówił cytowany przez „Der Spiegel” dr Wolf-Dieter Ludwig, przewodniczący komisji ds. leków Naczelnej Izby Lekarskiej.

Poza tym kontrowersyjne szczepionki zawierają jako konserwant związki rtęci – niechętnie widziane na Zachodzie jako dodatek do szczepionek dla dzieci. W Polsce natomiast obowiązuje pogląd, że rtęć w szczepionce nie ma negatywnego wpływu na organizm dziecka – zdecydowanie nie zgadza się z tym jedynie krytykowana przez polskie tuzy medycyny prof. Maria Dorota Majewska, która w ramach projektu UE prowadzi badania nad związkiem między szczepionkami z rtęcią a autyzmem wśród dzieci.

Jaką szczepionkę przeciw pandemicznej grypie wybiorą polscy specjaliści? Na razie nikt nie chce tego komentować, choć wiele wskazuje, że tę z adiuwantami.

– Jest pewien problem: WHO zaleca szczepienia kobietom w ciąży. Taka szczepionka nie była oczywiście testowana na tej grupie, co producenci podkreślają w ulotce. Umywają w ten sposób ręce – mówi dr Paweł Grzesiowski. – WHO sumienie też ma czyste. Przecież nie zmusza do szczepień, a jedynie je rekomenduje. Kto weźmie na siebie odpowiedzialność za ewentualne skutki? Rząd? Czy lekarze?

Obyczaje w czasach zarazy

Kiedy 6 września jeden z mieszkańców Neapolu zmarł na świńską grypę, w mieście wybuchła panika. Władze na próżno uspokajały, że śmierć spowodowana była nie tyle zjadliwością wirusa, ile rozlicznymi schorzeniami, na które cierpiał mężczyzna. Nikt nie chciał przyjść na pogrzeb, mężczyźni, którzy nieśli trumnę, mieli na twarzy chirurgiczne maski. Matka zmarłego stała się pariasem – wszyscy sąsiedzi omijali ją szerokim łukiem, mimo że wyniki testów świadczyły, że jest zdrowa.

Wkrótce zastrajkowali kierowcy autobusów, żądając natychmiastowych szczepień przeciwko nowej grypie oraz dezynfekcji autobusów.

Lęk przed chorobą i epidemią to jeden z najsilniejszych lęków społecznych, jednak wydaje się szokujące, że skala lęku przed grypą może być tak duża.

Chociaż grypa pandemiczna ma na razie łagodny przebieg, przypominający przeziębienie, zmieniła już społeczne obyczaje.

– Wierni nie powinni przekazywać sobie znaku pokoju uściskiem ręki, ograniczając się do kiwnięcia głową – ogłosił episkopat Brazylii, w Portugalii zaś w kościołach usunięto wodę z kropielnic.

Strach przed świńską grypą ma charakter prawdziwie ekumeniczny i łączy religie – niektóre kraje muzułmańskie, jak np. Tunezja, ogłosiły, że należy całkowicie się wstrzymać z doroczną pielgrzymką do Mekki, inne zaleciły, by wśród pielgrzymów nie było osób z grupy szczególnego ryzyka.

Zmiany obyczajowości dotknęły też sfery świeckiej. Piłkarze szwedzcy podróżują na mecze własnym samolotem, a w uściski zawodników po meczach i wymiana koszulek są w wielu krajach niemile widziane.

– Zawiniły media, wytwarzając atmosferę paniki – tę opinię wygłosiła większość profesorów medycyny, z którymi rozmawiałam na temat pandemicznej grypy.

Trudno się z tą opinią zgodzić. Co poniektórzy dziennikarze rzeczywiście powinni się uderzyć w piersi. Jeśli jeden z poczytnych tygodników w artykule zatytułowanym „Przyczajona pandemia” obwieścił, że „Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wciąż bada nowe zjawisko, ale przyznaje: przestała już liczyć liczbę zmarłych”, to wywołuje ponurą wizję masowych zgonów i zbiorowych mogił.

Ale czy można się dziwić dziennikarzom, że wycelowali kamery w szpital w Mielcu, gdzie trafiła kobieta, która przyleciała z USA i zachorowała jako pierwsza w Polsce na nową odmianę grypy, lub koczowali pod łódzkim szpitalem zakaźnym, dokąd zawieziono całą wycieczkę dzieci, bo akurat wróciła z Hiszpanii? To przecież nie dziennikarze zadecydowali, że autokar dostał eskortę policji towarzyszącą mu aż na dziedziniec szpitala, na którym czekali zaopatrzeni w maski chirurgiczne lekarze.

– Istnieją głupi epidemiolodzy. Niektóre środki zastosowano bez sensu. Dlaczego zdezynfekowano samolot, którym przyleciała do Polski chora kobieta? Przecież wiadomo, że wystarczyłoby dwugodzinne dokładne wietrzenie samolotu, by pozbyć się wirusa – stwierdza dr Paweł Grzesiowski. – Było to równie pozbawione sensu jak rozkładanie na granicach mat, przez które mają przejechać samochody.

Medyczny thriller

To był zapewne zwykły ludzki błąd. Nikt nie jest doskonały, takie rzeczy się zdarzają – mówi dr Grzesiowski, gdy pytam go, jak należy zinterpretować niepokojący incydent, jaki zdarzył się w Czechach. Zupełnie przypadkiem sumienny laborant, który dostał partię szczepionek grypy sezonowej od koncernu Baxter, odkrył, że znajdują się w niej sekwencje wirusa ptasiej grypy, znacznie bardziej niebezpiecznej od A/H1N1.

Ta informacja, jak wiele innych, przemknęła prawie niezauważalnie w prasie. Nie wiadomo nawet, czy koncern Baxter jakoś szczególnie się pokajał za pomyłkę, która mogła mieć fatalne konsekwencje.

Dziwnym przypadkiem koncernowi Baxter zdarzyła się mniej więcej w tym samym czasie inna przykra wpadka. W pociągu z Zurychu eksplodowała z powodu złego zabezpieczenia paczka z materiałem biologicznym, przewożona przez kuriera. Ponieważ firma Baxter zapewniła, że w przesyłce nie było nic niebezpiecznego, władze szwajcarskie nie robiły z tego problemu i puściły pasażerów do domu.

Cała historia przypomina scenariusz thrillera medycznego – i są ludzie, którzy uważają, że takie porównanie jest uzasadnione.

Austriacka dziennikarka śledcza Jane Burgermeister twierdzi, że firmy farmaceutyczne – przede wszystkim Baxter, posiadająca laboratoria pod Mexico City, a także Novartis – uczestniczą w produkcji morderczych wirusów. Mają to czynić przy współudziale instytucji międzynarodowych, a ich celem ma być zmniejszenie populacji na Ziemi. Jedną z tych instytucji ma być WHO.

Teoria Jane Burgermeister – która złożyła już oficjalny pozew sądowy – święci triumfy przede wszystkim w Internecie. Jej zwolennicy uważają, że rozprzestrzenianie pandemii nastąpi właśnie poprzez masowe szczepienia. Te spiskowe teorie są podsycane przez wyraźną dysproporcję między łagodnym jak do tej pory przebiegiem grypy a pewnymi rozporządzeniami władz przewidującymi czarny scenariusz pandemii. Dlaczego w Belgii i Londynie wydano rozporządzenie mówiące o przygotowaniu miejsca pod zbiorowe mogiły? – to jedno z pytań, jakie zaczęto sobie zadawać.

– XX wiek mógł nas przekonać, że jednak możliwe są rzeczy, które wszystkim wydawały się niemożliwe. Przecież Janowi Karskiemu nie uwierzono na Zachodzie, że Niemcy dokonują Holokaustu – mówi jeden z moich rozmówców.

Przetrwają podejrzliwi

Jeśli komuś nie odpowiada teoria spisku grupy złych i wpływowych ludzi, którzy w pogoni za pieniędzmi i władzą nad światem chcą doprowadzić do zdziesiątkowania ludzkości, to ma do wyboru inne teorie spiskowe tłumaczące rozprzestrzenianie się wirusa nowej grypy. Przeglądając anglojęzyczne strony, znalazłam ich kilka – od banalnej, mówiącej o tym, że prezydent Barack Obama chce wykorzystać sytuację zagrożenia epidemią, by wprowadzić stan wyjątkowy i w ten sposób walczyć z ekonomicznym kryzysem, aż a do teorii znacznie bardziej zaskakujących.

Historia nowej odmiany grypy zaczęła się w Meksyku – jest więc grupa osób, która wierzy, że sztucznie wywołana epidemia miała dać argument przeciwnikom imigracji Meksykanów do USA, by zamknąć granicę albo wręcz kwestię imigracji rozwiązać w sposób ostateczny.

Zwolennicy teorii starcia cywilizacji widzą natomiast w fakcie, że najpierw grypa zaczęła zabijać Meksykańow – naród katolicki – dowód na to, że muzułmanie wydali chrześcijanom wojnę biologiczną.

Jednak teorią, która mnie naprawdę urzekła, jest ta, która mówi, że za pandemią stoją wegetarianie. Usiłują zniechęcić ludzi do jedzenia „braci mniejszych ” – po chorobie szalonych krów i ptasiej grypie wywołali grypę świńską.

– Bardzo łatwo narazić się na śmieszność, spekulując na temat tak zwanej pandemii grypy – przyznaje prof. Maria Dorota Majewska. – A jednak czasem warto podjąć to ryzyko i zacząć się nad pewnymi sprawami zastanawiać. Czy naprawdę jest ktoś, kto da sobie uciąć rękę za uczciwość koncernów i polityków? Nie ufajmy im tak ślepo. Pamiętajmy, że naukowcy dowiedli, iż osobnicy podejrzliwi, wręcz paranoiczni, mają znacznie większą szansę na przetrwanie.
Rzeczpospolita


Post został pochwalony 0 razy
Pon 14:23, 02 Lis 2009 Zobacz profil autora
brunetka
InżDołączył: 17 Sty 2009
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
PIOTR BEIN o szczepionkach przeciw grypie- czy to biblijna apokalipsa?? sam ocen! http://www.youtube.com/watch?v=TqhmhW5oQb4&feature=related


Post został pochwalony 0 razy
Pon 14:26, 02 Lis 2009 Zobacz profil autora
brunetka
InżDołączył: 17 Sty 2009
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
wrzucajcie ciekawe materiały jakie znajdziecie na necie...


Post został pochwalony 0 razy
Pon 14:27, 02 Lis 2009 Zobacz profil autora
usagisan
InżDołączył: 07 Gru 2007
Posty: 116
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tokio

Post
heheh dobre to sie oczytałam Smile


Post został pochwalony 0 razy
Pon 21:12, 02 Lis 2009 Zobacz profil autora
brunetka
InżDołączył: 17 Sty 2009
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Rozmowa z profesor Marią Dorotą Majewską z Zakładu Farmakologii i Fizjologii Układu Nerwowego Instytutu Psychiatrii w Warszawie - opublikowany w nowej angorze.

Prof. Majewska jest chyba jedyną osobą w Polsce, która otwarcie mówi na temat szkodliwości szczepień i zawartej w nich rtęci, oraz porusza kwestię korupcji przemysłu farmaceutycznego.

Poniżej wywiad na temat świńskiej grypy, polecam także dość długi, ale bardzo bogaty w informacje list pani Majewskiej do Polskiego Towarzystwa Wakcynologii w odezwie na wystosowany do niej protest wspomnianego wyżej PTS, w związku z jej wypowiedzią z dnia 14 października 2008 r. o „szkodliwości dużej liczby szczepień”. To dobry przykład na to, w jaki sposób próbuje uciszać się niewygodnych naukowców w naszym kraju.


Źródło: Angora 39/2009 (1006)

Poniżej treść tego artykułu:

Pandemiczna paranoja

Świńska grypa czy świńska afera?

Ja się nie szczepię [wzięte z : Angora, nr 39, 27.IX.’09 md]

Rozmowa z prof. MARIĄ DOROTĄ MAJEWSKĄ z Zakładu Farmakologii i Fizjologii Układu Nerwowego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

- Poszczególne kraje zamawia­ją miliony, dziesiątki milionów szczepionek przeciwko świń­skiej grypie, które najwcześniej znajdą się w naszych aptekach na początku przyszłego roku. Tymczasem już jesienią świat może zaatakować pandemia.

- Na razie żadnej pandemii gry­py nie ma i nie było.

- Ale nie tak dawno WHO po raz pierwszy od 41 lat ogłosiła najwyższy stopień zagrożenia pandemią grypy.

- Według Państwowego Zakładu Higieny, w Polsce było tylko 13 po­twierdzonych przypadków zacho­rowań na tzw. świńską grypę. Wszystkie osoby wyzdrowiały, a choroba miała bardzo łagodny przebieg. Gdy w takiej sytuacji ktoś straszy mnie, że za chwilę wy­buchnie pandemia i na świecie za­chorują setki milionów, a może i miliardy ludzi, to ja w to nie wie­rzę. Zastanawiam się, na ile wiary­godne mogą być plotki publikowa­ne coraz częściej poza największy­mi mediami (głównie w internecie), że możliwe jest świadome i celowe uwolnienie takiego wirusa w nie­których krajach dla osiągnięcia gi­gantycznych zysków. A co do WHO - to pamiętajmy, że ta orga­nizacja w znacznym stopniu jest fi­nansowana z pieniędzy świato­wych koncernów farmaceutycz­nych.

- To brzmi jak scenariusz kiep­skiego thrillera?

- W przeszłości w USA lub Wiel­kiej Brytanii, nie mówiąc już o pań­stwach totalitarnych, dochodziło do eksperymentów z bronią biolo­giczną. Do nielegalnego zarażania żołnierzy i cywilów, obywateli wła­snych państw, różnymi groźnymi chorobami. Dla mnie szczególnie niepokojąca była nie tak dawna in­formacja z Czech, gdzie tamtejsze służby medyczne wyłapały partię testów szczepionek na grypę se­zonową zanieczyszczoną wirusem ptasiej grypy, która jest o wiele bardziej niebezpieczna od świń­skiej. Nie znajduję innego wytłu­maczenia tego przypadku jak czy­jeś celowe działanie. Dlatego nie ufam żadnemu rządowi, żadnej światowej organizacji. Te instytucje, podobnie jak niektóre media, ośmieszają tych, którzy nawołują v do zachowania czujności. Ale uwa­żam, że lepiej wydać się śmiesznym i przeżyć, niż zbagatelizować problem i zachorować. Czasem można czytać między wierszami (w informacjach, które docierają do nas z WHO czy innych instytucji, na przykład z amerykańskiej agen­cji CDC (Centers for Disease Con­trol and Prevention). I właśnie z doniesień CDC można się dowie­dzieć, że jak na razie wirus świń­skiej grypy nie wymaga szczepień, a nawet silnych leków, gdyż każdy zdrowy człowiek jest w stanie sa­memu się z nim uporać. Świńska grypa może być problemem jedy­nie dla osób cierpiących na okre­ślone schorzenia.

- Właściwie każda dostępna w Polsce publikacja na temat szczepień ochronnych i prawie wszyscy lekarze zgodnie radzą szczepić się na wszystkie możli­we choroby - od zwykłej grypy po pneumokoki, zapewniając o wyjątkowej skuteczności tych szczepionek.

- Dwa-trzy lata temu w "British Medical Journal" ukazały się wyniki japońsko-włoskich badań dotyczą­cych skuteczności szczepień na grypę sezonową. Przeprowadzono je na dużej populacji z tego same­go obszaru. Połowa badanych zo­stała zaszczepiona, a drugiej poło­wie podano placebo. Wniosek był taki, że te szczepionki są niesku­teczne. A nawet, że szczepieni cho­rowali częściej. Notowano wiele po­wikłań poszczepiennych, zwłasz­cza u osób po 65. roku życia. Z ba­zy danych CDC możemy się dowie­dzieć, że w Stanach Zjednoczo­nych w okresie 18 lat zanotowano 60 tys. udokumentowanych zgo­nów wśród zaszczepionych zdro­wych ludzi. Jest też bardzo intere­sująca nowa publikacja japońskich badaczy dotycząca tzw. grypy hisz­panki (w latach 1918-1919 uśmier­ciła od 50 do 100 milionów ludzi na całym świecie - przyp. autora). Ja­pończycy doszli do wniosku, że do tak wielkiej śmiertelności mogła przyczynić się... aspiryna. Lek wów­czas nowy, lecz bardzo już rozpo­wszechniony i reklamowany jako panaceum prawie na wszystko. Po­nieważ aspiryna obniża temperatu­rę i hamuje w organizmie produkcję pewnych hormonów, które służą do pobudzenia układu odpornościo­wego, to niewykluczone, że jej za­życie mogło stać się główną przy­czyną tak wielkiej śmiertelności. Nie bez znaczenia miało też wycieńcze­nie wielu społeczeństw zakończoną właśnie wojną.

- Istnieje teoria, że szczepion­ki mogą negatywnie ingerować w system immunologiczny czło­wieka.

- Jest na to dużo dowodów. W Stanach Zjednoczonych na sku­tek powikłań poszczepiennych mogło umrzeć od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy dzieci. Rozbież­ności są tak duże, gdyż - według Amerykańskiej Agencji Leków - ilość raportowanych powikłań po lekach, szczepionkach i zabiegach wynosi zaledwie od 1 do 10% ta­kich przypadków. Szczepionki mo­gą powodować schorzenia neuro­logiczne, immunologiczne, a także uszkadzać wiele organów. Niektó­re bardzo poważne naukowe teo­rie uważają, że gwałtowny wzrost zachorowań na cukrzycę, zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia, może być spowodowany nadmia­rem szczepień. Skutkiem szcze­pień mogą być też choroby auto­-immunologiczne, gdy organizm zaczyna atakować własne komór­ki. Niektóre szczepionki mogą być szczególnie niebezpieczne dla trzustki, tarczycy, gonad.

- W internecie można zapo­znać się z bardzo ostrą polemiką między panią a Polskim Towarzy­stwem Wakcynologii (wakcyno­logla - nauka zajmująca się szczepieniami ochronnymi).

- PTW zaatakowało mnie z po­wodu badań, jakie prowadzę ze środków Unii Europejskiej. W du­żym skrócie sprawa dotyczy auty­zmu i potencjalnej roli thimerosalu w patogenezie tej choroby. Jak wiadomo - thimerosal, który przez kilkadziesiąt lat był dodawany do szczepionek oraz innych medyka­mentów (bez rygorystycznych ba­dań świadczących o jego bezpie­czeństwie) - zawiera znaczne ilości rtęci, która w każdej postaci jest substancją bardzo toksyczną. Po­woduje zaburzenia rozwojowe u dzieci, u dorosłych choroby neu­ro-degeneracyjne (Alzheimera i Par­kinsona) oraz degeneracyjne zmia­ny w systemach reprodukcyjnych kobiet i mężczyzn, upośledzając ich zdolności rozrodcze (kraje skandynawskie wprowadziły zakaz używania rtęci).

- Czy thimerosal występuje także w szczepionkach dostęp­nych w Polsce?

- Praktycznie jest we wszystkich polskich szczepionkach.

- Również w szczepionkach przeciwko grypie?

- W ogromnej większości.

- Z naszej rozmowy czytelnik powinien wyrobić sobie pogląd: szczepić się, czy też nie szczepić?

- Staram się nie udzielać takich rad. Każdy może mieć w tej spra­wie własne zdanie. Ja na pewno nie zaszczepię się ani na grypę se­zonową, ani na świńską.

-Często rodzice pytają mnie, czy mają szczepić swoje małe dzieci? Wówczas odpowiadam im, żeby ważyli, czy w razie zachorowania dana choroba ma łagodny prze­bieg, czy jest łatwa w wyleczeniu, na przykład antybiotykami? W Pol­sce przymusowo szczepi się nowo­rodki w pierwszych godzinach życia przeciwko żółtaczce typu B. Tym­czasem ostatnie badania amerykań­skie wykazały, że dzieci szczepione szczepionkami ze związkiem rtęci dziewięć razy częściej są upośle­dzone umysłowo niż te, które nie są szczepione. W wielu cywilizowa­nych krajach świata na żółtaczkę ty­pu B szczepi się dopiero nastolat­ków, przed rozpoczęciem życia płciowego. Myślę, że warto za­szczepić się przeciw polio, chociaż drugiej strony w Polsce od lat nie zanotowano żadnego przypadku tej choroby i moim zdaniem bezpiecz­niej byłoby podawać tę szczepionkę dzieciom po ukończeniu 3. roku ży­cia. Można też szczepić przeciwko odrze. Pamiętajmy jednak, że mimo szczepień dzieci nadal chorują na tę chorobę. To samo mogę powie­dzieć o krztuścu.

- A gruźlica?

- To sprawa bardzo dyskusyjna. Jest kilka dużych badań w tym jed­no przeprowadzone przez WHO w Indiach. I co się okazało? Szcze­pieni (BCG) chorowali częściej.

- Podobno w wielu krajach rządy już szykują się do przymusowych szczepień przeciwko gry­pie A (H1N1).

- Słyszałam, że taki scenariusz jest możliwy w Grecji, Wielkiej Bry­tanii, Stanach Zjednoczonych, Francji. Wiem jednak, że istnieją tam też bardzo silne i dobrze zor­ganizowane społeczne grupy pro­testu, więc pewnie się im nie uda.

Rozmawiał: Krzysztof RóżyckiProfesor MARIA DOROTA MAJEWSKA jest neurobiologiem. Przez 25 lat pracowała w czoło­wych instytucjach naukowych USA, między innymi na uniwersy­tetach Harvarda i Missouri oraz w Narodowym Instytucie Zdrowia w Waszyngtonie.


Post został pochwalony 0 razy
Pią 18:58, 06 Lis 2009 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Studenckie Nieoficjalne Forum Technologii Żywności lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego Strona Główna » Sprawy ogólne... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin